Ślubowanie pierwszoklasistów

Utworzono dnia 20.11.2019
Czcionka:

Uroczyste Ślubowanie  Pierwszoklasistów.

W czwartek, 7 listopada br. w Gminnym Domu Kultury w Sośnie odbyła się najważniejsza ceremonia najmłodszych uczniów naszej szkoły -  Pasowanie na Ucznia.

Na uroczystość  przybyli rodzice pierwszoklasistów oraz pan Dyrektor Michał Wojciechowski. Zebranych przywitała wychowawczyni klasy pierwszej - Wioletta Kozyra.

,,My tu przyszliśmy pierwszy raz, pierwszacy, zupełnie nowi…”- tymi słowami odświętnie ubrani i bardzo przejęci uczniowie rozpoczęli część artystyczną przeplataną piosenkami i wierszami o tematyce patriotycznej i szkolnej ,poruszającej takie zagadnienia jak m.in. bezpieczne zachowanie na przerwach, znajomość poznanych liter. Pięknie zaśpiewane piosenki i  wyrecytowane wiersze wycisnęły niejedną łezkę z oczu rodziców.

Po części artystycznej wychowawczyni klasy I zapytała rodziców, czy dzieci dobrze wypełniły swoje zadania. Zgodny okrzyk :,,Tak!” potwierdził  gotowość uczniów do złożenia Ślubowania.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po Ślubowaniu pan Dyrektor Michał Wojciechowski dokonał symbolicznego pasowania na ucznia .Następnie pogratulował dzieciom i wychowawczyni zaprezentowanych umiejętności. Potem rodzice podarowali dzieciom liczne niespodzianki dofinansowane przez Radę Rodziców. Złożenie odcisku palca pod przyrzeczeniem przez każdego ucznia, wspólne zdjęcia i słodki poczęstunek dopełniły  uroczystość.

Na zakończenie Wioletta Kozyra podziękowała panu Dyrektorowi, rodzicom oraz panu Konstantemu Polasikowi za współpracę i zaangażowanie. Ten dzień pozostanie w pamięci nas wszystkich. Naszym najmłodszym uczniom życzymy wielu sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

Wychowawczyni klasy I  Wioletta Kozyra

Ślubowanie pierwszaków